Створений у 1962 році як відділення філологічного факультету, а 1966 року став самостійним підрозділом університету під назвою факультет іноземних мов. З 1973 року називається факультетом романо-германської філології (ФРГФ). Факультет готує спеціалістів - переважно учителів середніх шкіл - з англійської, німецької та французької мов і літератур, дає широку загальноосвітню підготовку.
Частина випускників успішно працює на перекладацькій роботі, в різних закладах, а також гідами- перекладачами в туристських організаціях. З 1990 року факультет розпочав підготовку спеціалістів з румунськсії філології, які працюватимуть у школах Закарпаття.
На факультеті є дві форми навчання: денна і заочна. У 1994-1995 навч. році на факультеті навчалося 808 студентів, у тому числі на стаціонарному відділенні 438, а на заочному - 370 чол. Термін навчання на стаціонарному відділенні 5 років, на заочному - 6 років. Всього за 29 років факультет підготував для країни 2100 спеціалістів.
Крім вивчення передбачених навчальним планом нормативних курсів і спецкурсів, студенти факультету проходять практику: виховну на ІІ-ІІІ курсах, педагогічну і переддипломну на ІV-V курсах, виконують дві курсові роботи, у тому числі одну із світової літератури, а іншу - із мови спеціальності. На випускному курсі студенти пишуть дипломну роботу, або складають два державні іспити з спеціальності.
Навчання на факультеті забезпечують чотири кафедри: англійської філології, німецької філології, французької мови та зарубіжної літератури і кафедра іноземних мов, яка веде навчальний процес не лише на факультеті РГФ, але і на всіх факультетах університету.
У перші роки існування на факультеті працювало 11 викладачів, із яких вчені ступені і звання мало всього двоє чоловік, нині на чотирьох кафедрах 58 викладачів, серед яких 2 доктори наук, професори, 16 кандидатів наук, доцентів, 34 старших викладачів і викладачів. Значна частина спеціалістів факультету - це вихованці Ужгородського університету. Серед них слід назвати докторів філолог. наук, професора Ф.А.Циткіну, кандидатів наук, доцентів С.С.Бобинця, А.Г.Гудманяна, О.М.Гвоздяк, Г.П.Завальську, С.А.Мишко, М.М.Ладченко, старших викладачів і асистентів В.М.Бибидорич, В.П.Оленича, В.В.Сімех, М.І.Шевкун та ін.
Для успішної підготовки спеціалістів університет має не лише потрібні кадри, але відповідну навчально-матеріальну базу - це п'ять лінгафонних класів, обладнаних сучасними технічними засобами, кіноустановка, комп'ютери, магнітофони, кольорові телевізори, діапроектори та ін. Для практичного засвоєння мови, використання ТЗН - одна із важливих передумов успіху. Кабінети кафедр мають мінімум потрібної навчальної літератури, а у фондах бібліотеки є наукова літсратура, художні твори, підрунники, хрестоматії - все, що потрібно студенту для успішного навчання.
Деканами факультету працювали доц. М.В.Симулик (1966 - 1968), доц. Ю.І.Балега (1968-1974), доц. К.Л. Тимофеєва (1974-1985), доц. М.Т. Ажнюк (1985-1986). З 1986 року деканом є кандидат філолог. наук, доцент С.С.Бобинець.