Ужгородський національний університет
ua en

Про наукову бібліотеку УжНУ:

Головинй корпус наукової бібліотеки УжНУНаукова бібліотека УжНУ сьогодні провідний, науково-інформаційний і просвітницький центр вузу, що налічує більше 1,5 млн документів на різних носіях інформації. Вона забезпечує науковий та навчальний процеси університету, обслуговуючи понад 12 тис. користувачів, і щороку видає понад 1 млн документів.

Щорічно до фондів бібліотеки надходить понад 15 тис. вітчизняних і іноземних документів, більше 250 назв наукових журналів.

Книговидача складає понад 1 млн. примірників документів щорічно.

Бібліотека веде книгообмін з 35 бібліотеками вузів України, а також міжнародний книгообмін 4 вузівські бібліотеки, 1 публічна, 1 АН, 2 музеї.

Щороку бібліотека приймає колег з Словаччини, Угорщини, Румунії, Польщі, які переймають досвід роботи, та науковців активних користувачів бібліотеки.

Велике значення надається бібліотечно-бібліографічній орієнтації студентів. Щорічно провідними спеціалістами бібліотеки читається курс "Основи бібліотекознавства, бібліографії та інформатики" для першокурсників усіх факультетів.

Бібліотека проводить культурно-просвітницьку роботу, що сприяє гармонійному та всебічному розвитку студентської молоді майбутньої української інтелігенції.

Разом з кафедрами, деканатами відбуваються презентації книг, літературно-музичні вечори, конференції. Організовуються тематичні виставки, присвячені ювілеям видатних українських, зарубіжних письменників, громадських діячів, відкриті тематичні перегляди літератури, приурочені до масових заходів, що їх організовує університет.

Значне місце в діяльності бібліотеки посідає підготовка науково-допоміжних бібліографічних покажчиків (більше півсотні), а також дослідження з історії бібліотечної справи та книгознавства. Результати такої роботи оприлюднюються на сторінках друкованих видань.

Бібліотека практикує проведення екскурсій у читальний зал рідкісної книги, які виховують особливо дбайливе ставлення до книги не тільки як джерела знань, але і як творів мистецтва.

В 2007 році в бібліотеці прокладена локальна мережа, зроблено канал доступу локальної мережі до всесвітньої мережі Інтернет.
Функціонує програмне забезпечення УФД/Бібліотека. Воно забезпечує автоматизацію основних виробничих циклів бібліотеки. Поступово бібліотека із закладу книжкової продукції перетворюється в інформаційний центр, що здійснює оперативний доступ не тільки до друкованих видань, а й до всього багатства інформаційних ресурсів.

В 2008 році розпочалося будівництво бібліотеки між колонами головного корпусу університету (вул. Університетська, 14), яке завершено в 2009 році. Загальна площа складає 2000 кв. метрів.

У новозбудоване приміщення планується перевезти біля 390 тис. екземплярів книг для тих факультетів, які розміщені в головному корпусі університету. Буде відкрито читальний зал на 130 посадкових місць.

Головний корпус бібліотеки розташований по вул. Капітульній, 9 (центральний корпус), 8 філій в новому навчальному корпусі, студентських гуртожитках, на факультетах.
 

Адреса Наукової бібліотеки Ужгородського національного університету:

88000, м. Ужгород, Закарпатська область, вул. Капітульна, 9.
тел.: +380 (3122) 3-72-29
e-mail: library@univ.uzhgorod.ua
www: http://libuzhnu.brinkster.net/

Ужгородський національний університет, який заснований в 1945 році, є одним із класичних університетів України, акредитованих за IV (вищим) рівнем акредитації (сертифікат серії РД - IV №0753932).

Ректор - Ващук Федір Григорійович, доктор технічних наук, професор.

Гордість університету – могутній кадровий потенціал: 117 докторів наук, професорів, 557 кандидатів наук та доцентів, 11 лауреатів Державної премії України в галузі науки і техніки, 57 заслужених діячів науки, техніки, освіти, медицини та 5 членів-кореспондентів НАНУ і галузевих наук.

Вступна кампанія 2013

Конкурс на стажування за кордоном

Оголошується конкурс з відбору на навчання студентів і аспірантів та стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном у 2013 році.

Переглянути детальніше.

Увага! Початок програми військової підготовки

Ректор УжНУ, доктор технічних наук, професор Ф. Ващук і начальник Академії сухопутних військ імені гетьмана П. Сагайдачного генерал-лейтенант П. Ткачук підписали договір про військову підготовку за програмою офіцерів запасу.